"Határtalanul” sikeres napok

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett „Határtalanul” pályázat keretében 2017. április 10-12. között a Szabadkai Egészségügyi Középiskola diákjai 3 napot töltöttek Debrecenben iskolánk tanulóival. A Dienesesek 2017. április 24-26. között látogatták meg a szabadkai diákokat. Az utazások célja, hogy a résztvevő diákok megismerkedjenek a Észak-Bácska és a Hajdúság fürdőkultúrájával, és az ehhez tartozó szolgáltatásokkal. A közös munka eredményeként született ez a honlap.

Magyarország gyógyvizei

Olyan ásványvizek, melyek fizikai tulajdonságaik vagy kémiai összetételük miatt gyógyító hatásúak.

Fajtái: Tartalmaz: Jellemzők: Pl.

egyszerű ásványvizek

hidrogén-karbonátot ásványvíz Répcelak

földes, meszes vizek

kalcium-, magnézium-, és hidrogén-karbonát ionokat reumatikus betegségek Esztergom