Történelem vetélkedő - 2016.

Semmelweis - történelmi emlékverseny 2016

2016. április 5-én került sor az iskolai történelmi verseny második fordulójára. A szóbelire bejutott csapatokkal meglátogattuk a budapesti Semmelweis Orvostörténeti Múzeumot.
A muzeológus segítségével megismerkedtünk a kiállítással, amely Semmelweis Ignác szülőházában van berendezve.
Sok érdekességet láttunk, középkori eszközöket, amelyek inkább hasonlítottak kínzóeszközökhöz, mint orvosi műszerekhez.
A tárlatvezetés után egy múzeumpedagógiai előadást hallhattunk a reformkori Pest és Buda életéről. Aztán következett a verseny!
A múzeumban kiállított tárgyak és az elhangzottak alapján kellett egy kérdéssort kitölteni a lelkes versenyzőknek.

A verseny eredménye:

1. helyezett: a 12. c osztály csapata (Schönperger Viktória, Szolnoki Judit, Sarkadi Renáta)
2. helyezett a 11. c osztály csapata (Jónás Mercédesz, Kanyó Krisztina, Molnár Eszter)
3. helyezett a 10. b osztály csapata (Győrffy Lilla, Juhász Dániel, Tóth Nikolett)

Gratulálunk a győzteseknek és minden résztvevőnek!

Dienes László Gimnázium és Egészségügyi Szakképző Iskola

Dienes László Grammar School And Vocational School For Health Workers

4027 Debrecen, Thomas Mann u. 16.
Tel.: 52-411-674
Fax: 52-541-734